Ben Gökhan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gokhan3438

iyikus.com Üyesi
33 yaşında bir polis memuruyum hobi olarak show jumbo muhabbet kuşu yetiştiricisiyim ve 10 yıldır muhabbet kuşlarıyla ilgileniyorum bu süreçte farklı muhabbet kuş cinsleri besledim son 3 yıldır da profesyonel olarak show jumbo kuşlarıyla ilgileniyorum.
Bir çok kuşum yurt dışında ünlü üreticilerin kan hattına dayanmaktadır üretimhanemde ki bütün kuşların ayrı ayrı karakterleri ve fiziksel özellikleri vardır onlarla ilgilenmek gercekten heycan verici.

Kuş hastalıklarıyla alakalı olarak bu 10 yıllık süreçte bir çok olay başıma gelmiş ve hala çok olmasada vakalarda karşılaşmaktayım şunu belirtmek isterim tecrübelerime dayanarak dişi kuşlar erkek kuşlara göre her zaman tüy dönemlerini daha ağır ve hastalıklı geçirirler hastalıklar kuşların bağışıklığı en düşük anı bekler ve kuşların genellikle tüy zamanlarına denk gelir çünkü tüy dönemleri kuşların bağışıklık sisteminin en zayıf olduğu dönemlerdir tüy döneminde her kuş hastamıdır hayır bağzı kuşlar hafif atlatır bağzı kuşlar çok zor ve hastalıklı ...

Sebeb budur ki sizlere sadece tavsiyem kuşlarınızı iyi tanımanız ve belirli bir program dahilinde onlarla ilgilenmeniz , kuşlarınızı hastalıktan korumanız olacaktır kuşlar hastalandıktan sonra tedavisi oldukça zor bir süreçtir hastalık teşhisi doğru yapılıp doğru ilaç kullanmak önemlidir yanlış ilaçlar kuşları daha kötü hale sokabilir kuşların üzerinde bir çok ilaç denemek yerine onları hastalandırmamak için doğru takviye ürünler ve kürler kullanmak daha doğrudur bu durumda yaz bakımı ve kış bakımınızı planlayıp yaz ve kış aylarında ne kullanmanız gerektiğini iyi bilmemiz gereklidir

Burada kimseye ilaç tavsiyesinde bulunmayacağım sadece bağışıklık güçlendiren doğal ürünler tavsiye edebilirim hastalıktan korunmak için bilgiler verebilirim çünkü bir çok hastalık var sebepleri farklı farklı yanlıs bir teşhis , ilaç kuşu daha kötüye götürüp hayatını kaybetmesine sebeb olabilir o sebeple ilaç önerisi tavsiyesinde bulunmayacağım her isal olan her kabaran kuş hasta değildir üretim hanede kafeste yanlış giden birseyler de olabilir hastalık teşhisi koymadan , kuşunuza zaman verin ve yanlış olan şeyleri bulmaya çalışın sorun ortadan kalkacaktır umarım herşey gönlünüzce olur ve hiç bir kuşunuz rahatsızlanmaz hastalanmaz özellikle şunda belirtmek isterim ki hastalıklar mevsim geçişlerine denk gelir ya çok sıcaktan ya çok soğuktan geçişlere dikkat

Hoşgeldiniz Gökhan Bey. ne kadar uzun bir serüven bir o kadar tecrübe. Doğanay Bey in dediği gibi kuşlarınızı görmek çok isteriim :m9:

33 yaşında bir polis memuruyum hobi olarak show jumbo muhabbet kuşu yetiştiricisiyim ve 10 yıldır muhabbet kuşlarıyla ilgileniyorum bu süreçte farklı muhabbet kuş cinsleri besledim son 3 yıldır da profesyonel olarak show jumbo kuşlarıyla ilgileniyorum.
Bir çok kuşum yurt dışında ünlü üreticilerin kan hattına dayanmaktadır üretimhanemde ki bütün kuşların ayrı ayrı karakterleri ve fiziksel özellikleri vardır onlarla ilgilenmek gercekten heycan verici.
Hoşgeldiniz iyi forumlar dilerim 🙂

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...