kuşlarım

Gül Aras

Yeni Üye
Merhaba ben Gül
Yaşadığım il: İzmir-İstanbul
Meslek: Aşçı
Kuş sayısı: 1
Türü: Muhabbet kuşu

Şuana kadar 3 muhabbet kuşum oldu. İlki 15 sene önce bana hediye edilmişti. Tüylerini kabarttığı ve ishal olduğu için veterinere götürmüştüm. Bizden önce bir köpek vardı tahminimce dezenfektan olduğunu düşündüğüm bir şey ile masayı sildi daha sonra aynı şeyi gazlı beze sıkıp kuşun burnunu sildi ve o sıra kuş öldü.
O şeyden ötürü mü öldü yoksa kalbi mi dayanmadı bilmiyorum veteriner hekim kağıt havluya sarıp çöpe attı. Orda bi veteriner fobim oluştu açıkçası. Bilgilendirme vs olmadı ağladığım için ben de pek konuşamadım.

2.kuşum da 5 sene önce geldi kardeşim almıştı. Bembeyaz tüyleri olan, mavi burunlu çok zeki bi kuştu. Onunla 5 sene geçirdik. Ele gelen, konuşan, birçok kelimeyi söyleyebilen zeki ve cana yakın bi kuştu. Odaları geziyordu kapısı hep açıktı hangi odada olursak seslenince geliyordu. Annem mutfak kapısını açık bırakmış kuş odada öterken dalgınlığına gelip kuşa seslenmiş kuş da o sıra mutfağa gelip kafasına konmuş. Annem panikle kapıyı kapatmak isterken de kuş maalesef kaçmış.

Bu olayın üzerine annem çok üzülünce kardeşim başka bir kuş almış 2 ay önce. O da albino,söylendiğine göre de şuan 3.5 aylık olmuş olması lazım. Çok minyon zayıf bi kuş. Umarım sağlıklı ve uzun bi ömrü olur. ❤️

Son düzenleme:
Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂 kuşunuzu görebilir miyiz ?
Hayırlı olsun evinize neşe getirsin 😊

Hoşbulduk, teşekkür ederiz😊 Bu sabah sokakta yeşil bir muhabbet kuşu buldum yoldaydı. Onu da alıp eve getirdim şuan kuşumun taşıma kafesinde kalıyor 😊
Fotoğraf yüklemeyi deniyorum ama dosya büyük olduğundan yüklenmiyor 😔