Dışkı yapışması dışkıda yem ve agızdan tuaf sesler çıkarma

Gökyüzğ

iyikus.com Üyesi
iyi günler muhabbet kuşumu alalı 3 hafta oldu geldiğinde ishal gibiydi ve dışkısı tüylerine yapışıyodu sonra ishali geçti ama bikaç gün sürekli kabarık ve uyku halindeydi veterinere götürdük üşütmüş diyerek vitamin ve antibiyotik verdi kuşum canlandı fahat yine zor nefes alıyo gibi bazen ses yapıyo ve dışkısı hala ara ara yapısıyo bi de her zaman olmasada dışkısımda yem var buarada kuş kumu kullanıyorum

Merhaba. aramıza hoşgeldiniz 🙂
Kuşunuzun güncel dışkı resmini ve ses çıkardığı bir video görebilir miyiz

Hoş buldum 😊 denedim atmayı ama dosya büyük diyo resimde bile ne yapmam gerwkiyo acaba

Sindirim problemleri yaşadığı belli. Yemli dışkılama ciddi bir sorundur ama dışkının genel görünümü oldukça sağlıklı göründüğünden ilk etapta yem değişimine gidiniz

Sindirim problemleri yaşadığı belli. Yemli dışkılama ciddi bir sorundur ama dışkının genel görünümü oldukça sağlıklı göründüğünden ilk etapta yem değişimine gidiniz
Teşekkür derim suan yemin markasını hatırlamıyorum kuşu aldığımız petsopcu vermişti peki sesi ve kuyruk titremesi ondan olur mu kursak mantarından falan şüpelendim ben ama

Videoyu izledim. Sindirim sorunu ve solunum problemi olan kuşlarda sık gözlemlenen davranışları yapıyor. Ancak durum şu aşamada solunum değil gibi geldi bana.

Şuan ki yemin markası Garden Mix yazıyo
bilinen yerli bir marka ancak önemli olan toz oranı düşüklüğü ve olabildiğince tazelik olduğundan bu tarz yemli dışkılamalarda ilk olarak yem değiştirmek önerilir. 2-3 güne düzeltmez ise ve yemli dışkılar devam ederse de ilaç kullanımına geç kalınmadan başlamak gerekiyor. Ayriyeten probiyotik veya flora düzenleyicileri kullanarak sindirimi rahatlatmakta olumlu bir tedavi süreci yaratacaktır.